تفنگ بادی اتوماتیک

تفنگ بادی اتوماتیک یکی از انواع تفنگ‌های بادی است که به منظور سرعت بخشیدن به شلیک ساچمه و جلوگیری از اتلاف وقت در موارد ضروری نظیر شکار حیوانات کوچک ساخته شده است. تفنگ بادی اتوماتیک به دلیل ویژگی خاص و منحصربه‌فردی که دارد ممکن است قیمتی بیشتر از تفنگ‌های بادی سنتی داشته باشد.

در فهرست زیر، چند قبضه از بهترین تفنگ‌های اتوماتیک حال حاضر دنیا را معرفی خواهد شد.


تفنگ بادی اتوماتیک

تفنگ بادی اتوماتیک Crosman RepeatAir 1077 .177

تفنگ بادی اتوماتیک Crossman RepeatAir 1077 .177 اکنون به مدت بیش از ۲۰ سال است که تولید می‌شود. اغلب افرادی که این مطلب را می‌خوانند شاید تصور کنند که اگر این تفنگ بادی اتوماتیک به مدت چندین سال تولید شده پس مطمئناً شرکت سازنده در مسیر درستی قرار گرفته است. دلیل اصلی چنین موفقیتی آن است که مشخصات این اسلحه بادی در برابر پولی که پرداخت می‌کنید بسیار قابل توجه است.

تفنگ بادی اتوماتیک

مشخصات

این تفنگ بادی اتوماتیک می‌تواند تا ۱۲ شلیک را پشتیبانی کند و با قنداق پلاستیکی یا در صورت هزینه بیشتر با قنداق چوبی ارائه می‌شود. این سلاح ساچمه‌زنی به صورت پیش‌فرض بدون دوربین به فروش می‌رسد ولی با هزینه‌ای اندک می‌توانید آن را به دوربین مجهز کنید. قدرت این تفنگ بادی اتوماتیک از گاز کربن دی اکسید تأمین می‌شود و برای شلیک کردن علاوه بر مهمات، به مخزن‌ گاز کربن دی اکسید هم نیاز دارد. این اسلحه بادی با ۱۲ ماه گارانتی به فروش رسیده و دستور‌العمل‌های مراقبت از سلاح با آن همراه است. تفنگ بادی اتوماتیک Crossman‌ مجهز به خفه‌کن نیست و در واقع نیازی هم به آن ندارد چرا که قدرت این تفنگ بادی اتوماتیک چندان زیاد نیست که نگران سر و صدای آن باشید.

مزایا و معایب

از مزایای تفنگ بادی اتوماتیک Crossman RepeatAir می‌توان به این موارد اشاره کرد: قیمت پایین نسبت به مشخصات، بروزرسانی‌ها و گزینه‌های اضافه منطقی، تولید به مدت طولانی و درنتیجه از میان رفتن معایب، ساخت آمریکا، ارزان بودن مهمات، هزینه نگهداری پایین (گاز کربن دی اکسید و روغن‌کاری)،‌ تفنگ بادی مناسب استفاده تفریحی و خانواده.

از معایب این تفنگ بادی اتوماتیک اما می‌توان به این موارد اشاره کرد: ماشه سفت، قدرت نسبتاً پایین (شکار و از بین بردن جانوران موذی با این سلاح تقریباً غیرممکن است)، نسخه قنداق پلاستیکی با این‌که مناسب است ولی قابل مقایسه با قنداق چوبی نیست، عملکرد نسبتاً ضعیف بدون دوربین.

تفنگ بادی اتوماتیک Crosman BPWF17 Wildfire

بازار تفنگ های بادی برای کسانی که به دنبال تفنگ بادی اتوماتیک هستند پر است از گزینه‌های مختلف از تولیدکنندگانی از سراسر دنیا. تفنگ بادی اتوماتیک پی سی پی Crosman BPWF17 Wildfire یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. شرکت سازنده این سلاح ساچمه‌زنی با فروش محصولاتی با قیمت منطقی شناخته شده است. این یکی هم از قاعده مستثنی نیست. این تفنگ بادی، ساچمه را با سرعت قابل توجهی به سمت هدف روانه می‌کند. تجربه شلیک با این تفنگ دیدگاه شما را نسبت به تیراندازی منقلب خواهد کرد.

مشخصات

تفنگ بادی Crosman BPWF17 Wildfire طولی 94 سانتی‌متری و وزنی ۷/۱ کیلوگرمی دارد که این ابعاد و وزن باعث شده به راحتی و به مدت طولانی در دستان تیرانداز جای گیرد. قنداق پلاستیکی به رنگ مشکی و مابقی اسلحه استایلی سنتی دارد و لوله از جنس فولاد است. در بالای لوله نیز قسمتی برای سوار کردن اکسسوری‌هایی مانند دوربین وجود دارد. این تفنگ بادی اتوماتیک کالیبر .177 از نوع پی سی پی است و مخزنی با حجم 2000 psi دارد. این سلاح بادی اتوماتیک می‌تواند ساچمه‌ها را یکی پس از دیگری و با سرعت و دقت بالا شلیک کند.

یک نشانه فایبرآپتیک و یک نشانه قابل تنظیم در عقب تفنگ وجود دارد. با هر بار شارژ مخزن این تفنگ بادی پی سی پی می‌توانید تا ۶۰ ساچمه را به سمت اهداف خود شلیک کنید. این تفنگ، خشابی دایره‌ شکل دارد که تعداد ۱۲ ساچمه را در خود نگه می‌دارد. از این تفنگ بادی اتوماتیک می‌توانید به صورت تفننی یا برای شکار حیوانات کوچک استفاده کرد. سرعت نهایی ساچمه‌های شلیک شده ۲۱۳ متر بر ثانیه است. البته ساچمه‌های آلیاژی با سرعت ۲۴۳ متر بر ثانیه شلیک می‌شوند. لگد این سلاح نیز در کمترین حد ممکن است.

مزایا و معایب

از مزایای تفنگ بادی اتوماتیک Crosman BPWF17 Wildfire می‌توان به این موارد اشاره کرد: خشاب ۱۲ تایی، چندین شلیک بعد از پمپاژ، ارزش بالا در برابر قیمت، کوچک و سبک وزن.

معایب این تفنگ اما این موارداند: دقت می‌توانست بیشتر باشد، پمپ به صورت جداگانه فروخته می‌شود.

تفنگ بادی اتوماتیک Winchester Model M 14

تفنگ بادی اتوماتیک Winchester Model M 14 یک تفنگ بادی با مخزن دی اکسید کربن است که ظاهری شبیه تفنگ معروف متفقین در جنگ جهانی دوم دارد. این تفنگ بادی که از دو خشاب استاندارد دی اکسید کربن استفاده می‌کند دارای قنداق پلاستیکی است که به خاطر همین، قیمت آن نسبتاً کمتر شده است. این تفنگ در بین تفنگ‌های بادی مدرن به خاطر شکل و شمایل کلاسیکش به سلاحی منحصر به فرد تبدیل شده است.

مشخصات

این تفنگ بادی نیمه اتوماتیک برای هدف‌زنی بهترین گزینه است. وزن آن کمتر از ۲/۲ کیلوگرم است و طولی ۱۱۲ سانتی‌متری دارد که این ابعاد و وزن آن را به سلاحی مانورپذیر مبدل کرده است. این اسلحه بادی قادر است ساچمه کالیبر .177 را با سرعت 700 FPS پرتاب کرده و به خاطر پشتی پلاستیکی نرم آن شانه شما را به درد نخواهد آورد. خشاب هشت در هشت جداشدنی آن به شما فرصت کافی برای شلیک‌های پیاپی را قبل از پر کردن مجدد خواهد داد.

مزایا و معایب

تفنگ بادی اتوماتیک Winchester Model M 14 ویژگی‌های خوب بسیاری دارد. این سلاح بازسازی زیبایی از تفنگ کلاسیک جنگ جهانی دوم است. قدرت و سرعت پرتاب ساچمه آن زیاد است. مواد مصنوعی به کار رفته در بدنه آن خوش‌کیفیت است و لوله و قطعات متحرک فولادی و خوش‌ساختی دارد.

معایب

نبود ریل نصب اکسسوری شاید یکی از معایب این سلاح ساچمه زنی باشد. به نظر شرکت سازنده به منظور شباهت هرچه بیشتر این سلاح با نمونه واقعی، ریل را جا انداخته است. یکی دیگر از معایب را شاید بتوان نبود نسخه‌ای با قنداق ساخته شده از چوب سخت دانست.

منبع

مقالات مرتبط

<h2>تفنگ پی سی پی  چیست و چگونه کار می‌کند؟</h2>

تفنگ پی سی پی چیست و چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که در بخش قبل گفتیم در گذشته شارژ‌ تفنگ‌‌ها بسیار ساده‌تر بود؛ اگرچه امروزه کاربر می‌تواند از بین ابزارهای شارژ مخزن نمونه مورد نظر را انتخاب کند. پمپ‌های دستی متنوعی در بازار در دسترس است که همگی از الگوهای مشابهی استفاده می‌کنند و می‌توان از آنها برای هر نوع تفنگی استفاده کرد. شرکت‌های سازنده مبدل‌ها، آنها را با شلنگی مشابه تولید می‌کنند که برای مدل‌های مختلف تفنگ بادی قابل استفاده است. برای استفاده از تفنگ بادی باید آن را با هوای فشرده (نه گاز دی اکسید کربن) پر کرد. سه ابزار ساده برای پر کردن تفنگ پی سی پی وجود دارد.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی گامو </h2>

تفنگ بادی گامو

تفنگ بادی گامو یکی از نام‌های آشنای دنیای سلاح‌های ساچمه‌زنی است که با تولید انواع تفنگ‌های با کیفیت بالا برای انواع کاربری‌ها و پاسخگوی نیازهای همه خریداران است. تفنگ بادی گامو شاید زیبایی تفنگ‌های بادی گران‌قیمت‌تر را نداشته باشد ولی عملکرد این تفنگ از حیث دقت یا قدرت چیزی کمتر از آنها ندارد. همان طور که گفتیم تفنگ بادی گامو در انواع مختلفی ارائه می‌شود که می‌توانید مطابق نیازتان یکی را انتخاب کنید. در مطلب پیش رو چند قبضه تفنگ‌ بادی گامو را بررسی خواهیم کرد که از نظر عملکرد در بین بهترین تفنگ‌های این رده هستند.

ادامه مطلب
فروشگاه تفنگ بادی

فروشگاه تفنگ بادی

فروشگاه تفنگ بادی مکانی برای فروش انواع اسلحه شکاری و همچنین اقلام همراه آن ها است که در آن می توانید انواع مدل های مختلف را پیدا کنید. معمولا فروشگاه تفنگ بادی تمامی لوازم مربوط به شکار را ارائه می کند و فقط بر روی فروش مدل های تفنگ بادی تمرکز ندارد. یکی از دلایل فروش محصولات دیگر به این خاطر است که معمولا شکارچیان و دوستداران طبیعت به این فروشگاه ها مراجعه می کنند و فقط نیاز به خرید اسلحه ندارند و میخواهند تمامی نیاز های خود در طبیعت را از یک مکان تهیه کنند. در ادامه در خصوص انواع مدل های اسلحه و اقلام همراه ارائه شده در یک فروشگاه تفنگ بادی استاندارد صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

محصولات مرتبط

شما هم میتوانید درمورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظرات ، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات کاربران (0)

قبلی
بعدی