لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ لازمه یک سفر و کمپ بیرون شهری است. برای رفتن به کوه و بیابان و استفاده از طبیعت باید با آمادگی کامل سفر خود را آغاز کنید. حضور در طبیعت بدون آمادگی و وسایل مورد نیاز موجب خواهد شد سفر لذت زیادی به شما ندهد و فقط آزار و ناراحتی های حاصل از سخت گذشتن شرایط برای شما باقی بماند. برای یک کمپ خوب باید لوازم کمپینگ ضروری را همراه خود داشته باشید. در ادامه این متن به معرفی اصلی ترین لوازم کمپینگ مورد نیاز خواهیم پرداخت.


لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ از وسایل ضروری در هنگام سفر های به طبیعت است. در سفر به طبیعت شما نمی توانید راحتی و آرامش خانه را با خود به همراه ببرید، البته لزومی هم ندارد و طبیعت آرامش از نوعی دیگر را برای شما فراهم می کند. در این سفر فقط لازم است لوازمی برای رفع نیاز های اولیه خود را به همراه داشته باشید. لوازم کمپینگ برای مکان های مختلف می توانند متفاوت باشند ولی برخی از لوازم باید به شکل دائمی در تمامی سفر های کمپی شما به همراهتان باشند تا بتوانند نیاز های اولیه شما را تامین کنند. در صورتی که بتوانید نیاز های اولیه خود را تامین کنید، به راحتی می توانید از طبیعت و زیبایی های آن لذت ببرید. در ادامه به معرفی لوازم کمپینگ که بیشترین نیاز به آن ها را دارید، خواهیم پرداخت.

لوازم کمپینگ

کیسه خواب

کیسه خواب یکی از مهم ترین لوازم کمپینگ است که باید همیشه آن را به همراه خود داشته باشید. وقتی در طبیعت می خوابید نمی دانید که چه شرایطی برای شما رخ خواهد داد و در هنگام خواب بدنتان در بی دفاع ترین حالت موجود خواهد بود. داشتن کیسه خواب و خوابیدن در داخل آن موجب می شود بتوانید در هنگام خواب از بدن خود تا حدی حفاظت کنید.

از طرف دیگر کیسه خواب موجب حفظ گرمای بدن شما می شود. حتی در فصول گرم و مکان های گرم نیز می توانید از مدل های جدید کیسه خواب استفاده کنید زیرا این لوازم کمپینگ جدید به شما این امکان را می دهند با توجه به سیستم تهویه داخلی بدن خود را خنک نگه دارید. در صورتی که چادر دارید نیز سعی کنید حتما از کیسه خواب در هنگام خوابیدن استفاده کنید.

چادر مسافرتی

یکی از مهم ترین لوازم کمپینگ چادر مسافرتی است. در هر مکانی که می خواهید اطراق کنید به یک سرپناه نیاز خواهید داشت. چادر مسافرتی به نوعی حکم خانه شما در طبیعت است و شما نمی توانید بدون خانه در هیچ کجا زندگی کنید. سعی کنید بسته به مکانی که می خواهید به آن سفر کنید، بهترین نوع چادر را با خود به همراه داشته باشید. در کنار چادر نیز لوازم کمکی همانند چراغ قوه و بخاری های کوچک برای گرم کردن را در چادر قرار دهید تا بتوانید آرامش نسبی را برای خود فراهم کنید.

در هنگام خرید چادر در خصوص قیمت حساس نباشید و چادر ضد آب و ضد باد را انتخاب کنید تا در صورت خراب شدن وضعیت جوی نیز دچار مشکل نشوید. در هنگام انتخاب چادر به عنوان لوازم کمپینگ، بیشتر به اندازه آن توجه کنید و چادر بیش از اندازه بزرگ را انتخاب نکنید زیرا نصب و حمل و نقل این نوع چادر ها سخت و وقت گیر خواهد بود و کار شما را سخت خواهد کرد.

لوازم کمپینگ

صندلی های مسافرتی

تمام شور و حال کمپ زدن در طبیعت به نشستن در طبیعت و لذت بردن از آن است. معمولا مردم امروزی به نشستن بر روی مبل و صندلی عادت کرده اند و به همین دلیل یکی از لوازم کمپینگ پر طرفدار، صندلی های مسافرتی تاشو هستند. این صندلی ها راحتی زیادی برای افراد ایجاد می کنند و آن ها را از شر کمر درد های حاصل از نشستن بر روی زمین سفت و نمناک خلاص می کنند.

غذا های کنسروی و آب معدنی

معمولا بعضی ها کمپ را برای شکار انجام می دهند و بعضی های دیگر برای استفاده از طبیعت و آرامش به کمپ می روند. در هر صورت شما نیاز دارید غذا و آب با خود به همراه داشته باشید. حتی اگر می دانید مقصدتان کجاست و چه امکاناتی در آنجا می توانید پیدا کنید، باز هم سعی کنید خوراکی و مایعات با خود به همراه داشته باشید تا در صورت وقوع اتفاقات پیشبینی نشده دچار مشکل نشوید.

سعی کنید همراه خود انواع کنسرو، بیسکویت و غذا های مقوی داشته باشید و برای نوشیدنی هم آب، چای و قهوه را در لوازم کمپینگ خود قرار دهید.

کوله پشتی کوهنوردی و مسافرتی

سعی کنید یکی از لوازم کمپینگ که تهیه می کنید یک کوله پشتی خوب و با دوام باشد تا بتوانید لوازم اصلی سفر خود را در داخل آن قرار دهید. معمولا کوله پشتی های حرفه ای جای زیادی برای قراردادن وسایل دارند و از طرف دیگر هرچه سنگین شوند، باز هم تعادل شما را بر هم نخواهند زد. در صورتی که به مکان های پر باران سفر می کنید حتما از کوله پشتی های ضد آب استفاده کنید.

لوازم کمپینگ

اجاق های مسافرتی

سفر به طبیعت و ماندن در آن بدون صرف غذای گرم امکان پذیر نیست. اجاق های کوچک مسافرتی گازی و برقی را در هنگام سفر خود فراموش نکنید. در فصول سرد و مکان های کوهستانی این اجاق ها می توانند نقش بخاری و وسیله پخت و پز را در کنار هم برای شما انجام دهند. قطعا لذت یک لیوان چای در طبیعت که خودتان آن را آماده کرده اید چندین برابر خواهد بود. بنابراین حتما اجاق مسافرتی را در لیست لوازم کمپینگ خود قرار دهید.

لوازم الکترونیکی

وابستگی ما به وسایل الکترونیکی و موبایل ها روز به روز بیشتر می شود. اگر از آن دست افرادی نیستید که سفر به طبیعت را برای فرار از تکنولوژی انجام می دهند و می خواهید همچنان به استفاده از لوازم الکترونیکی خود ادامه دهید، حتما به فکر باتری پشتیبان برای لوازم خود باشید. پاور بانک ها یا همان شارژر های همراه می توانند مقدار برق مصرفی تلفن شما برای چند روز را فراهم کنند. باید قبول کنیم پاوربانک ها هم به لوازم کمپینگ مورد نیاز اضافه شده اند.

دارو

حتما دارو های مختلف و پماد های مبارزه با حشرات و سوختگی را در لوازم کمپینگ خود قرار دهید. سعی کنید انواع دارو های مختلف با تاریخ مصرف مناسب را به همراه داشته باشید.

منبع

مقالات مرتبط

لوازم ماهیگیری

لوازم ماهیگیری

لوازم ماهیگیری در انواع و اقسام مختلف و با کاربری‌های متفاوت وجود دارند. یکی از زیبایی‌های ماهیگیری آن است که تقریباً همه قادر به انجام آن هستند. لازم نیست همه زندگی‌تان را وقف ماهیگیری کنید؛ تنها باید لوازم ماهیگیری مورد نیاز را تهیه کنید و به آب بزنید. اما متأسفانه بسیاری از ماهیگیران آماتور زمانی که متوجه می‌شوند لوازم ماهیگیری از جمله چوب‌ها، ابزار و طعمه‌ها چقدر فراوان و متنوع‌اند پا پس می‌کشند. برای شروع ماهیگری لازم نیست تمامی ابزارآلات، چوب‌ها و طعمه‌ها را بشناسید و تنها کافی است با لوازم ماهیگیری ابتدایی برای یک صید ساده و وسایلی برای گرفتن ماهی‌های بخصوص آشنا شوید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
لوازم شکار

لوازم شکار

لوازم شکار از قدیمی ترین لوازمی است که انسان ها آن را طراحی کرده و ساخته اند. شکار به نوعی اولین فعالیت هوشمندانه انسان برای رفع گرسنگی خود بوده است و در حال حاضر نیز که تمام فعالیت ها با تکنولوژی پیشرفته و مدرن شده است اما شکار برای بسیار از افراد یک فعالیت و سرگرمی خاص به حساب می آید. معمولا شکار با دست خالی امکان پذیر نیست و برای انجام این کار باید با دست پر و آماده وارد طبیعت شوید. لوازم شکار بسته به نوع شکار و محلی که می خواهید در آن شکار کنید متفاوت خواهد بود ولی یک سری از وسایل وجود دارند که نیاز های اولیه شما را برطرف می کنند و همراه داشتن آن ها در هنگام شکار برایتان ضروری خواهد بود. در ادامه به معرفی ضروری ترین لوازم شکار مورد نیاز خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

شما هم میتوانید درمورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظرات ، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات کاربران (0)

قبلی
بعدی