دوربین شکاری

دوربین شکاری یکی از تجهیزات مورد نیاز برای شکار است. معمولا افرادی که علاقه زیادی به طبیعت گردی و حضور در مکان های طبیعی و وسیع دارند نیز از مدل های مختلف دوربین شکاری استفاده می کنند تا لذت حضور خود در طبیعت را بیش از پیش افزایش دهد. دوربین شکاری به شما این امکان را می دهد تا اطراف خود را بررسی کنید و از وجود ناشناخته ها در دور دست مطلع شوید. در ادامه به معرفی انواع مدل های دوربین شکاری و ویژگی های آن ها خواهیم پرداخت.


دوربین شکاری

دوربین شکاری یکی از ملزومات مهم طبیعت گردان برای حضور در طبیعت و لذت بردن از آن است. شکارچیان نیز از دوربین های شکاری برای یافتن شکار و همچنین دیدن محل افتادن شکار های خود استفاده می کنند. دوربین شکاری در نیرو های پلیس و جاسوسی نیز استفاده های زیادی دارد و از آن برای مشاهده و بررسی دور دست ها استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع دوربین شکاری پرداخته و سپس در خصوص ویژگی ها و نکات پیش از خرید آن ها توضیح خواهیم داد.

انواع دوربین شکاری

دوربین شکاری

دوربین تک چشمی. دوربین های تک چشمی مدل های محدود دوربین شکاری هستند که از یک عدسی استفاده می کنند و شما برای دیدن تصویر با آن باید یک چشم خود را بسته و چشم دیگر را در مقابل دوربین قرار دهید. این دوربین ها به دلیل جمع و جور بودن خود مورد استفاده قرار می گیرند ولی دید و بزرگنمایی زیادی را نمی توانند برای شما به وجود بیاورند.

دوربین دو چشمی. متداول ترین مدل دوربین شکاری، دوربین های دو چشمی هستند که از دو عدسی برای بزرگنمایی و دیدن استفاده می کنند. دوربین های دو چشمی دارای مدل های مختلفی هستند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت.

انواع دوربین شکاری دو چشمی

دوربین‌ شکاری دو چشمی سایز بزرگ. دوربین ‌های شکاری سایز بزرگ بهترین انتخاب برای مشاهده‌ حیات ‌وحش و به ‌طور خاص از روی قایق هستند که نور بیشتری دریافت می ‌کنند و در روشنایی کم عملکرد فوق‌العاده ‌ای دارند. به کمک این نوع دوربین شکاری می‌ توان تصاویر با ثبات ‌تر و چشم ‌انداز‌ های وسیع ‌تری را مشاهده کرد، اما اندازه‌ بزرگ و وزن زیاد حمل و نقل آن ها را سخت می‌ کند. متداول ‌ترین مدل های دوربین شکاری سایز بزرگ، مدل‌ های 42×8 و 50×10هستند.

دوربین‌ شکاری دو چشمی سایز متوسط. این نوع دوربین شکاری انتخاب مناسبی برای تماشای حیات ‌وحش و مسابقات ورزشی به حساب می آیند، ولی برای حمل در کوله ‌پشتی کمی سنگین هستند. دوربین شکاری سایز متوسط تعادل خوبی بین اندازه و توانایی دریافت نور دارد و بیشتر در مدل ‌های 10×32 و 7×35 به بازار عرضه می ‌شود.

دوربین‌ شکاری دو چشمی فشرده. دوربین شکاری فشرده بهترین گزینه ممکن برای گشت ‌و گذار و سفر‌ های تفریحی کوتاه‌ مدت به شمار می ‌آید. این دوربین ها فوق‌العاده سبک، کوچک و قابل‌حمل هستند اما در استفاده مداوم و حرفه ‌ای کارایی مناسبی ندارد. این نوع دوربین شکاری در انواع25×8 و 25× 10 متداول‌ اند.

دوربین شکاری

ویژگی های دوربین شکاری

بزرگ نمایی. دلیل اصلی استفاده از دوربین شکاری قابلیت بزرگ نمایی آن است با بتوانید دور دست ها را با کیفیت و بزرگ نمایی قابل قبول مشاهده نمایید. سعی کنید دوربینی را انتخاب کنید که قابلیت بزرگ نمایی زیادی داشته باشد و دور ترین فاصله ها را به شما نمایش دهد. کمترین میزان بزرگ نمایی هفت برابر است.

قطر لنز. قطر لنز تعیین کننده میزان بزرگ نمایی و همچنین مقدار نور گیری لنز است. هر چقدر قطر لنز بزرگتر باشد، میزان بزرگنمایی و همچنین نورگیری بیشتر است. لنز های بزرگتر برای دید در نور کم و شب مناسب هستند.

ضد آب بودن. با توجه به استفاده از دوربین شکاری در طبیعت و محیط های بدون سقف، وجود قابلیت ضد آب به شما کمک می کند تا بتوانید از دوربین خود در تمامی شرایط جوی استفاده کنید.

وزن. دوربین وسیله ای است که باید آن را همواره به همراه داشته باشید تا بتوانید از فعالیت های پیرامون خود آگاه شوید. بنابراین دوربینی را انتخاب کنید که وزنی متعادل دارد و موجب خستگی شما نمی شود.

نکاتی که در هنگام خرید دوربین شکاری باید به آن ها توجه کنید.

دوربین شکاری

به طور معمول دوربین ‌های دو چشمی را با دو عدد معرفی می‌ کنند که عدد اول نشانگر میزان بزرگنمایی و عدد دوم نشانگر قطر عدسی آن است. به عنوان مثال اگر یک دوربین با عدد 50×7(هفت در پنجاه) نشان داده شود به آن معناست که این دوربین قادر به نمایش تصویر با بزرگنمایی 7 برابری بوده و قطر عدسی آن ۵۰ میلی متر است. این دو عدد به سادگی می ‌تواند به شما در انتخاب یک دوربین مناسب برای فعالیت مورد نظرتان کمک کند، به عنوان مثال، اگر قصد دارید از دوربین دو چشمی خود به منظور رصد‌ آسمان شب بهره‌ ببرید، قطر عدسی و دهانه دوربین تاثیر بسیاری در عملکرد دوربین خواهد داشت، زیرا اجرام آسمانی نور اندکی از خود تولید می ‌کنند و برای مشاهده درست و کامل آن ‌ها باید از دوربین ‌هایی با دهانه بزرگ‌تر و عدسی ضخیم تری بهره گرفت. در رصد ‌های روزانه دیگر ملاک ما برای خرید دوربین، بزرگ بودن دهانه دوربین نیست، زیرا به سبب روشنایی هوا نیازی برای جمع آوری نور بیشتر نداریم. به عنوان مثال یک دوربین با 25× 8به هیچ عنوان نمی‌ تواند ابزار مناسبی برای رصد ‌های آسمانی در شب باشد، اما همین ابزار برای استفاده در روز و مثلا برای مشاهده پرندگان می ‌تواند ابزاری بی نظیر و کارآمد باشد.

یکی دیگر از نکات مهمی که توجه به آن در زمان خرید دوربین حیاتی به نظر می ‌رسد این است که برای دوربین ‌هایی با وزن بیش از 1500 گرم بهتر است یک سه پایه نیز تهیه شود، زیرا در رصد ‌های طولانی وزن دوربین دو چشمی می‌ تواند آزار دهنده باشد.

ویژگی دیگری که در انتخاب یک دوربین شکاری اهمیت دارد میزان فاصله راحتی چشم است. این پارامتر تعیین کننده میزان فاصله ‌ای است که شما قادرید در زمان مشاهده از دوربین داشته باشید و بتوانید تصویری کامل را رویت نمایید. به عبارت دیگر این پارامتر بیان می‌ کند تا چه میزان می ‌توانید از دوربین خود فاصله بگیرید که باز هم تصویر را کامل مشاهده نمایید.

منبع

مقالات مرتبط

لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ از وسایل ضروری در هنگام سفر های به طبیعت است. در سفر به طبیعت شما نمی توانید راحتی و آرامش خانه را با خود به همراه ببرید، البته لزومی هم ندارد و طبیعت آرامش از نوعی دیگر را برای شما فراهم می کند. در این سفر فقط لازم است لوازمی برای رفع نیاز های اولیه خود را به همراه داشته باشید. لوازم کمپینگ برای مکان های مختلف می توانند متفاوت باشند ولی برخی از لوازم باید به شکل دائمی در تمامی سفر های کمپی شما به همراهتان باشند تا بتوانند نیاز های اولیه شما را تامین کنند. در صورتی که بتوانید نیاز های اولیه خود را تامین کنید، به راحتی می توانید از طبیعت و زیبایی های آن لذت ببرید. در ادامه به معرفی لوازم کمپینگ که بیشترین نیاز به آن ها را دارید، خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
لوازم شکار

لوازم شکار

لوازم شکار از قدیمی ترین لوازمی است که انسان ها آن را طراحی کرده و ساخته اند. شکار به نوعی اولین فعالیت هوشمندانه انسان برای رفع گرسنگی خود بوده است و در حال حاضر نیز که تمام فعالیت ها با تکنولوژی پیشرفته و مدرن شده است اما شکار برای بسیار از افراد یک فعالیت و سرگرمی خاص به حساب می آید. معمولا شکار با دست خالی امکان پذیر نیست و برای انجام این کار باید با دست پر و آماده وارد طبیعت شوید. لوازم شکار بسته به نوع شکار و محلی که می خواهید در آن شکار کنید متفاوت خواهد بود ولی یک سری از وسایل وجود دارند که نیاز های اولیه شما را برطرف می کنند و همراه داشتن آن ها در هنگام شکار برایتان ضروری خواهد بود. در ادامه به معرفی ضروری ترین لوازم شکار مورد نیاز خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
فروشگاه لوازم شکار

فروشگاه لوازم شکار

فروشگاه لوازم شکار از فروشگاه های پر طرفدار برای دوست داران طبیعت است. در این فروشگاه ها علاوه بر فروش لوازم شکار انواع حیوانات مختلف، لوازم مخصوص طبیعت گردی و کمپینگ نیز عرضه می شود تا دوست داران طبیعت نیز بتوانند از این فروشگاه ها به بهترین شکل استفاده کنند. البته تمرکز اصلی فروشگاه لوازم شکار بر روی انواع وسایل مخصوص شکار و طعمه ها خواهد بود. در ادامه در خصوص وسایل موجود در فروشگاه لوازم شکار و ویژگی های مهم این فروشگاه ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

شما هم میتوانید درمورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظرات ، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات کاربران (0)

قبلی
بعدی