لوازم شکار

لوازم شکار شامل تعداد زیادی وسیله می شود که معمولا شکارچیان حرفه ای و همینطور شکارچی های آماتور با خود به طبیعت می برند. شاید مهم ترین وسیله شکار اسلحه ای است که می خواهید با آن شکار کنید. نوع و مدل اسلحه به حیوانی بر می گردد که می خواهید شکار کنید. اگر به شکار حیوانات سبک مانند سنجاب یا خرگوش می روید که تله های ساده نیز کافیست ولی برای حیوانات بزرگتر نیاز به تفنگ خواهید داشت. در ادامه به لوازم شکار مورد نیاز در یک سفر خوب اشاره خواهیم کرد.


لوازم شکار

لوازم شکار از قدیمی ترین لوازمی است که انسان ها آن را طراحی کرده و ساخته اند. شکار به نوعی اولین فعالیت هوشمندانه انسان برای رفع گرسنگی خود بوده است و در حال حاضر نیز که تمام فعالیت ها با تکنولوژی پیشرفته و مدرن شده است اما شکار برای بسیار از افراد یک فعالیت و سرگرمی خاص به حساب می آید. معمولا شکار با دست خالی امکان پذیر نیست و برای انجام این کار باید با دست پر و آماده وارد طبیعت شوید. لوازم شکار بسته به نوع شکار و محلی که می خواهید در آن شکار کنید متفاوت خواهد بود ولی یک سری از وسایل وجود دارند که نیاز های اولیه شما را برطرف می کنند و همراه داشتن آن ها در هنگام شکار برایتان ضروری خواهد بود. در ادامه به معرفی ضروری ترین لوازم شکار مورد نیاز خواهیم پرداخت.

لوازم شکار

لوازم شکار ضروری

اسلحه

کوله پشتی

دوربین شکاری

چکمه

چاقو جیبی

لباس مناسب

دارو

آب و غذا

لوازم درست کردن آتش

چادر و کیسه خواب

لوازم شکار ضروری – اسلحه

اسلحه یکی از مهم ترین وسیله هایی است که باید در هنگام شکار آن را به همراه داشته باشید. اسلحه شکار حتما نباید تفنگ باشد. بعضی شکارچیان دوست دارند با استفاده از تله های مختلف و یا حتی تیر و کمان به شکار بپردازند. سعی کنید اسلحه مناسب خود را پیدا کرده و با استفاده از آن شکار را برای خود دلنشین تر کنید. معمولا تفنگ هایی که برای شکار استفاده می شوند نیز از مدل های بادی هستند. تفنگ های بادی با استفاده از نیروی هوای جمع شده در پیستون کار می کند. تفنگ های بادی معمولا قدرت تخریبی کمتری داشته و در فاصله های کمتری کار می کنند. برای شکار سعی کنید تفنگ هایی را انتخاب کنید که دوربین نشانه روی قدرتمندی داشته باشند.

لوازم شکار ضروری – کوله پشتی

کوله پشتی ها نقش مهمی در طبیعت گردی دارند. با استفاده از کوله پشتی های بزرگ و جادار موجود در بازار می توانید لوازم بسیار زیادی را با خود به داخل طبیعت حمل کنید تا به شما در هنگام شکار کمک کنند. در صورتی که به مناطق باران گیر و مرطوب می روید سعی کنید از مدل های ضد آب کوله پشتی های مسافرتی استفاده کنید.

لوازم شکار

لوازم شکار ضروری – دوربین شکاری

دوربین شکاری کاربردی بسیار مهم در هنگام شکار خواهد داشت. با استفاده از دوربین شکاری است که می توان حیوانات حاضر در دور دست را مشاهده کرد و سپس به سمت آن ها حرکت کرد. حتی اگر اسلحه شما دوربین بزرگ نمایی نداشته باشد با استفاده از دوربین شکاری می توانید به راحتی نشانه گیری خود را دقیق تر کنید. پس از شلیک و زدن حیوان نیز می توانید با کمک دوربین شکاری محل دقیق افتادن لاشه را مشخص کرده و به سمت آن حرکت کنید.

لوازم شکار ضروری – چکمه

معمولا شکار ها در مناطق جنگی و دشتی انجام می شوند. در این مکان های طبیعی زمین هموار و خشک نیست و استفاده از کفش های معمولی شما را خسته خواهد کرد. از چکمه های بلند مخصوص شکار استفاده کنید تا هم بتوانید به راحتی به حرکت خود در دشت و جنگل ادامه دهید و هم پا های خود را از صدمات احتمالی محفوظ نگه دارید.

لوازم شکار ضروری – چاقو جیبی

معمولا چاقو ها یکی از وسایل اصلی برای قرار گرفتن در فهرست لوازم شکار هستند. چاقو جیبی و تیز به شما کمک می کند تا به راحتی حیوانات شکار شده را پوست بکنید. از طرف دیگر می توانید از آن ها برای باز کردن مسیر و شکستن شاخ و برگ های کوچک نیز استفاده کنید. قطعا به همراه داشتن یک چاقوی جیبی بهتر از همراه نداشتن آن است.

لوازم شکار ضروری – لباس مناسب

به علت حضور در طبیعت وجود حشرات مختلف در هوا سعی کنید لباس های مناسبی بر تن کنید که فضای لخت زیادی برای بدن شما به وجود نیاورند. در فصول گرم نیز کلاه های بزرگ بر روی سر قرار دهید تا از گرما زده شدن و آفتاب سوختگی به دور بمانید.

لوازم شکار

لوازم شکار ضروری – دارو

در هنگام شکار انواع دارو ها و پماد ها را به همراه داشته باشید. حضور در طبیعت بدون آمادگی خطرناک است و باید خود را برای هر مشکلی آماده نگه دارید. بنابراین انواع دارو ها و پماد ها را با خود به همراه داشته باشید تا در هنگام نیاز از آن ها استفاده کنید یا به دوستانی که نیاز دارند بدهید.

لوازم شکار ضروری – آب و غذا

شکار برای به دست آوردن غذا انجام می شود ولی بدترین حالت را در نظر بگیرید که ممکن است شکاری پیدا نکنید بنابراین چند نوع غذای کنسروی و بیسکوییت با خود بردارید. آب تمیز و خوردنی نیز با خود به همراه داشته باشید.

لوازم شکار ضروری – لوازم درست کردن آتش

یکی از لذت بخش ترین لحظات حضور در طبیعت درست کردن آتش و چای و طبخ غذا است. وسایل درست کردن آتش همانند آتشزنه و کبریت را همواره در کوله پشتی خود نگه دارید تا در زمان های استراحت و اتراق های شبانه آتش درست کنید و از گرمای آن لذت ببرید.

لوازم شکار ضروری – چادر و کیسه خواب

چادر و کیسه خواب از لازمه های یک سفر به طبیعت هستند. حتی اگر قصد ندارید شب را در طبیعت بمانید چادر و کیسه خواب خود را به همراه داشته باشید زیرا اتفاق خبر نمی کنید. ممکن است بنابر حادثه ای مجبور شوید شب را در جنگل و یا دشت به صبح برسانید، بنابراین به همراه داشتن یک سرپناه برای استراحت و خواب یکی از لازمه های اصلی برای شما خواهد بود.

منبع

مقالات مرتبط

دوربین شکاری

دوربین شکاری

دوربین شکاری یکی از ملزومات مهم طبیعت گردان برای حضور در طبیعت و لذت بردن از آن است. شکارچیان نیز از دوربین های شکاری برای یافتن شکار و همچنین دیدن محل افتادن شکار های خود استفاده می کنند. دوربین شکاری در نیرو های پلیس و جاسوسی نیز استفاده های زیادی دارد و از آن برای مشاهده و بررسی دور دست ها استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع دوربین شکاری پرداخته و سپس در خصوص ویژگی ها و نکات پیش از خرید آن ها توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب
لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ از وسایل ضروری در هنگام سفر های به طبیعت است. در سفر به طبیعت شما نمی توانید راحتی و آرامش خانه را با خود به همراه ببرید، البته لزومی هم ندارد و طبیعت آرامش از نوعی دیگر را برای شما فراهم می کند. در این سفر فقط لازم است لوازمی برای رفع نیاز های اولیه خود را به همراه داشته باشید. لوازم کمپینگ برای مکان های مختلف می توانند متفاوت باشند ولی برخی از لوازم باید به شکل دائمی در تمامی سفر های کمپی شما به همراهتان باشند تا بتوانند نیاز های اولیه شما را تامین کنند. در صورتی که بتوانید نیاز های اولیه خود را تامین کنید، به راحتی می توانید از طبیعت و زیبایی های آن لذت ببرید. در ادامه به معرفی لوازم کمپینگ که بیشترین نیاز به آن ها را دارید، خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
فروشگاه لوازم شکار

فروشگاه لوازم شکار

فروشگاه لوازم شکار از فروشگاه های پر طرفدار برای دوست داران طبیعت است. در این فروشگاه ها علاوه بر فروش لوازم شکار انواع حیوانات مختلف، لوازم مخصوص طبیعت گردی و کمپینگ نیز عرضه می شود تا دوست داران طبیعت نیز بتوانند از این فروشگاه ها به بهترین شکل استفاده کنند. البته تمرکز اصلی فروشگاه لوازم شکار بر روی انواع وسایل مخصوص شکار و طعمه ها خواهد بود. در ادامه در خصوص وسایل موجود در فروشگاه لوازم شکار و ویژگی های مهم این فروشگاه ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

شما هم میتوانید درمورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظرات ، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات کاربران (0)

قبلی
بعدی